Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Off-Road

Strona główna » Aktualności » Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Off-Road

wielkość tekstu:A | A | A

KUJAWSKO-POMORSKIE MISTRZOSTWA OFF-ROAD

Ziemia kujawsko – pomorska gościła nas już po raz czwarty, ale tym razem w przepięknych rejonach Golubia-Dobrzynia. Po raz pierwszy w historii organizowania Mistrzostw Off Road zostaliśmy zaproszeni do współpracy przez Samorząd Terytorialny Golubia-Dobrzynia oraz lokalną grupę Off-Road, co spowodowało że 23-24 marca 2018 Golub-Dobrzyń i Przyległa Gmina Radomin gościła Kujawsko Pomorskie Mistrzostwa Off Road.

Baza imprezy usytuowana była na Zamku Golubskim, gdzie o 12.00 zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy, biuro rajdu już o 13.00 działo pełną parą, pojawiało się coraz więcej uczestników i o godzinie 16.00 wiedzieliśmy już, że lista startowa liczy 50 ekip. 

Połowa quadów połowa samochodów i wszystko jasne.

O 16.00  oficjalne przywitanie i odprawa w towarzystwie Burmistrz Golubia-Dobrzynia oraz przedstawicieli Policji. Omawiamy zasady rywalizacji, zasady bezpieczeństwa i udajemy się na Honorowy Start zorganizowany na Rynku w Golubiu-Dobrzyniu.  

Atmosfera była idealna, lokalna społeczność miała możliwość zobaczenia takiej ilości sprzętu w jednym miejscu, porozmawiania z zawodnikami i zapoznania się z pasją jaką każdy z off-roderów chętnie się dzieli. Starty ruszyły o 18.30, najpierw zawodnicy Quadowi, a później klasy samochodowe. Przed nimi 4-godzinny etap nocny w pełni suchy, techniczny i mocno extremalny czyli wąwozy, pagórki, zjazdy, podjazdy. Walka na etapie nocnym trwała do 24.00. O godzinie 9.00 w sobotę zaczęły się starty do etapu dziennego, a to już pełny extrem 8 godzin czystej przeprawy od wąwozów z techniczną jazdą po żwirownie, mokradła, bagna i przeprawy wodne. To wszystko czekało na zawodników. Mocno zmęczeni, ale zadowoleni wracali na metę dziennego etapu, pozostało już tylko policzyć wyniki i o 19.30 nastąpiła oficjalna gala wręczenia statuetek oraz nagród ufundowanych przez partnera głównego markę Ledtrends - krakowską firmę specjalizująca się w oświetleniu ledowym. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Golubia-Dobrzynia, partnerami imprezy byli Gmina Radomin, firma MURABET, Zamek Golubski, Kuźnia Smaków z Małego Półkowa oraz nieoceniona ekipa z 4x4 Golub Dobrzyń z Łukaszem na czele :-)

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez przeprawowych w Polsce. Na pewno pojawimy się tam jeszcze. Gratulujemy Wszystkim wygranym i wszystkim uczestnikom wytrwałości i hartu ducha. Zapraszamy na wszystkie nasze wydarzenia w Polsce .

Zespół Poland Trophy

 

czytano: 203 razy

autor: pt-serwis.pl

data dodania: 2018-05-30 17:28:48

Aktualności
dalej
 • Środa, 30 maja 2018 Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa ...

  KUJAWSKO-POMORSKIE MISTRZOSTWA OFF-ROAD Ziemia kujawsko – pomorska gościła nas już po raz czwarty, ale tym razem w przepięknych rejonach Golubia-Dobrzynia. Po raz pierwszy w historii ...

dalej

Euroforum Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 108, 40-101 Katowice

tel.: 519 333 442
e-mail: info@pt-serwis.pl

 • JMOR_2018_by_4x4_Event_PL_Seweryn_Panek_74
 • JMOR_2018_by_4x4_Event_PL_Seweryn_Panek_73
 • JMOR_2018_by_4x4_Event_PL_Seweryn_Panek_72
 • JMOR_2018_by_4x4_Event_PL_Seweryn_Panek_71
 • JMOR_2018_by_4x4_Event_PL_Seweryn_Panek_70
Na przełomie 2006 i 2007 roku spotkała się grupa odpowiednich (jak się okazało) ludzi, którzy zapragnęli coś zmienić, stworzyć nową jakość w off-roadzie. To właśnie off-road oraz szeroko pojęte sporty ekstremalne były nie tylko ich pasją, ale również stylem życia. Wtedy to narodził się pomysł, aby powołać do życia Ekstremalny Rajd Przeprawowy Poland Trophy.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
 • zd190 zd4323
 • zd2157
 • zd3603